slider

Naxios Το πρώτο blog των Κυκλάδων

Naxios

Η Αθλοπαιδεία Νάξου στο Kim a Liu.

Ο αθλητικός σύλλογος Ταεκβοντο Αθλοπαιδεία Νάξου συμμετείχε στο αγωνιστικό φεστιβάλ Kim a Liu το τριήμερο 31 Οκτ - 2 Νοεμ στο Ολυμπιακό στάδιο πάλης Άνω Λιοσίων .Επτά αθλητές του συλλόγου έλαβαν μέρος στο τουρνουά στο οποίο συνολικά συμμετείχαν 1355 παιδιά από όλη την ελλάδα.Στόχος και κατάκτηση των Ναξιωτών αθλητών ήταν η απόκτηση εμπειριών.Οι αθλητές μας ήταν ( ονομαστικά με την σειρά που αγωνίστηκαν ) :Γαλατερός Βαγγέλης,Κωστοπούλου Κυριακή,Κουτελιέρης Ανδρέας,Μαργαρίτης Γιάννης,Κρασσά Γεωργία,Μαργαρίτης Στέλιος,Ζευγώλη Κατερίνα.Ο σύλλογος επέστρεψε στη Νάξο έχοντας στις....

αποσκευές του τη συλλόγη πολύτιμων εμπειριών και αγωνιστικών εικόνων για όλους αλλά και για 2 συνεχόμενη χρονιά διακρίσεις δύο αθλητών που ανέβηκαν στο βάθρο των μεταλλίων.Η Κρασσά Γεωργία στη κατηγορία -53/2003 κατεκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μεττάλιο και ο Μαργαρίτης Στέλιος στη κατηγορία -49/2005 κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το ασ​​ημένιο μεττάλιο.Ο σύλλογος τηρεί την υπόσχεση του για την παρουσία του σε μεγάλα αθλητικά γεγονότα και δίνει ραντεβού για το παννελήνιο κύπελλο 13-14 Δεκεμβρίου στην Αθήνα.