slider

Naxios Το πρώτο blog των Κυκλάδων

Naxios

Αέρα περασε ο ΑΠΑΣ με διπλό (75-85) επί της ΦΕΑ στη Νέα Φιλαδέλφεια

Εύκολο απόγευμα πέρασε και ο ΑΠΑΣ στο άλλο ματς της ημέρας. Οι Ναξιώτες επιβλήθηκαν της ΦΕΑ στη Νέα Φιλαδέλφεια με 85-75, ελέγχοντας με άνεση τον αγώνα μετά την 1η περίοδο. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν μέχρι τέλους, ωστόσο μετά τις αποχωρήσεις των Αγγελόπουλου, Μαλτέσιου και Καρακώστα, οι λύσεις στο rotation ήταν σαφώς περιορισμένες…

Ο ΑΠΑΣ δημιούργησε από τη 2η περίοδο διψήφιες διαφορές και ξέφυγε ακόμα και με +18 στο 3ο δεκάλεπτο (41-59), ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να τη ροκανίσουν μέχρι τις δύο κατοχές στην 4η περίοδο (67-73 και 69-75). Τα τρίποντα του Χαρούνι δεν άφησαν πάντως τη ΦΕΑ να ελπίζει στην ολική επαναφορά μέχρι τέλους.