slider

Naxios Το πρώτο blog των Κυκλάδων

Naxios

Ο ΠΑΣ Νάξου συνέτριψε 6-2 τον Α.Ο. Πάρου και προκρίθηκε στον τελικό

Ο ΠΑΣ Νάξου έγινε η δεύτερη ομάδα που θα πάει στον τελικό της Κ14 καθώς κέρδισε με 6-2 τον Α.Ο. Πάρου στον ημιτελικό και σήμερα Κυριακή στις 18:00 θα αντιμετωπίσει τον Αίαντα Σύρου με φόντο τον τίτλο του πρωταθλητή.
Όσοι από τους γονείς και τους φίλους της ομάδας του ΠΑΣ Νάξου θέλουν να παρακολουθήσουν από κοντά τον
σημερινό τελικό υπάρχει δρομολόγιο στις 15:00 για Σύρο με το AQUA SPIRIT και  δυνατότητα επιστροφής μετά τον αγώνα το ίδιο βράδυ με το BLUE STAR

Σε ότι αφορά το ματς που έγινε στο γήπεδο της Ερμούπολης οι Ναξιώτες ξεκίνησαν επιθετικά από το πρώτο λεπτό, κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 4ο λεπτό της......
αναμέτρησης με ένα πολύ καλό σουτ από τον Λέκκα μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Στο 24' ο Α.Ο. Πάρου κατάφερε να ισοφαρίσει στο 24 με εκτελεστή τον Σκανδάλη, όμως ο ΠΑΣ Νάξου ξαναπήρε το προβάδισμα λίγο πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου με τον Παντελαίο να κάνει το 2-1 για την ομάδα του με ένα πολύ καλό πλασέ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε πολύ καλά για τον Α.Ο. Πάρου καθώς ισοφάρισε με τον Σάρρη στο 36', όμως οι Ναξιώτες πάτησαν γκάζι και χτύπησαν δύο φορές με τον Παντελαίο (42',44') και με τον Γκούφα στο 46' , ενώ το τελικό 6-2 διαμόρφωσε ο Σερμάντι στο 64'.