Naxios Το πρώτο blog των Κυκλάδων

Naxios

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΟΥ ΦΙΛΩΤΙΟΥ EΠΙ ΤΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΥ

ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΣΤΟ ΦΙΛΩΤΙ!!!!!! .
Τη νίκη και τους τρείς βαθμούς  κατάφεραν και κέρδισαν οι νέοι του  Φιλωτίου κόντρα στο Πανναξιακό τη Κυριακή 23 Φεβρουαρίου στο γήπεδο του Αγίου Αρσενίου. Οι δύο ομάδες έπαιξαν αρκετά καλή μπάλα για  το νεαρό της ηλικίας του και  οι φίλαθλοι που ήρθαν στο γήπεδο πραγματικά χόρτασαν θέαμα και πολλά  τέρματα. Το Φιλώτι κατάφερε γρήγορα  γρήγορα και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Προμπονά αλλά παράλληλα ευτύχισε να διπλασιάσει τα τέρματα με το Μανιό στο 23΄λεπτό. Κάπου εκεί ο  Πανναξιακός αντέδρασε και με το Κοκκολιό μείωσε σε 2-1 στο 35΄λεπτο. Η  συνέχεια ανήκει ολοκληρωτικά στο Φιλώτι αφού  κατάφερε και..........
πέτυχε άλλα δύο  τέρματα πριν τη λήξη του ημιχρόνου  με  το Μανιό στο 38 και το Προμπονά στο  40΄λεπτό και πήγε με αέρα τριών  τερμάτων στα αποδυτήρια. Το δεύτερο  ημίχρονο ξεκίνησε πάλι με γκολ αφού στο  48΄λεπτό ο Μανιός Σ. έβαλε και  αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ μετά από όμορφη συνεργασία με το Βασιλάκη και Μανιό Γ.. Στη  συνέχεια ο Βασιλάκης Μ. πέτυχε ένα  από τα ομορφότερα γκολ του αγώνα  με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή  κάνοντας το 6-1. Η ομάδα του Πανναξιακού  αντέδρασε και με το Κοκκολιό στο 56΄λεπτό έκανε το 6-2.
Τα επόμενα 10 λεπτά επετεύχθησαν ακόμα τρία τέρματα. Στο 66΄λεπτό ο  Βασιλάκης Μ. έκανε το 7-2 και ο  Καρελέμογλου για το Παναξιακό πέτυχε ακόμα 2 τέρματα στο 70 και 76 και διαμορφώθηκε το 7-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Συνθέσεις :
ΑΜΣ Φιλωτίου (Ψαρράς Σ.): Τζιώτης, Μουστάκης Ε., Μουστάκης Γ., Μουστάκης Γ., Δέτσης Γ.(Λεόντιος 48΄), Βασιλάκης Μ., Βασιλάκης Π., Βρούτσης Δ., Μανιός Σ., Μανίος Γ., Προμπονάς.
Πανναξιακός (Παραβατός Γ): Καπίρης, Ανεβλαβής, Δημητροκάλης, Λεγάκης, Κοκκολίος, Παραβατός, Λατίνας, Βαλέττας, Ανεβλαβής Ε., Καρελέμογλου, Καραφυλίδης.

ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΣΤΟ ΦΙΛΩΤΙ!!!!!!