slider

Naxios Το πρώτο blog των Κυκλάδων

Naxios

1-5 διαγορας παναξιακος

Στην 5η θέση ο Πανναξιακός μετά το θριαμβευτικό 1- 5 επι του Διαγόρα στη Ρόδο                           vimanaxou.blogspot.gr

Σαρωτικός ο Πανναξιακός πέρασε σαν οδοστρωτήρας απο τη Ρόδο όπου θριάμβευσε επι του τοπικού Διαγόρα με σκόρ 5-1. Η ομάδα της Νάξου που ήθελε πολύ αυτή τη νίκη έπαιξε καλυτερο ποδόσφαιρο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και περιόρισε την γηπεδούχο ομάδα σε ρόλο κομπάρσου. Αξίζει να σημειωθεί ότι "φίλαθλοι" επιτέθηκαν λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα στον.....
τερματοφύλακα της τοπικής ομάδας αναγκάζοντας τον διαιτητή της συνάντησης να διακόψει το ματς και να αποσυρθεί στα αποδυτήρια. Μετά απο λίγα λεπτά όμως και
αφού τα πνεύματα ησύχασαν επανήλθε στον αγωνιστικό χώρο και αφού έδειξε κόκκινη κάρτα στο Ροδίτη τερματοφύλακα μετά απο 3 λέπτά σφύρηξε και την κανονική λήξη προστατεύοντας με αυτό τον τρόπο την ιστορική ομάδα του νησιού των Ιπποτών να μην μπεί σε νέες μεγάλες περιπέτειες. Η ομάδα της Νάξου επιστρέφει στη μεγαλόνησο των Κυκλάδων με τους τρείς βαθμούς και την 5η θέση στον πίνακα κατάταξης του 9ου ομίλου του Ποδοσφαιρικού Πρωταθλήματος της Δ΄Εθνικής κατηγορίας. Την επόμενη αγωνιστική (2/12/2012) ο Πανναξιακός υποδέχεται τον δεύτερο της βαθμολογίας Ιωνικό και με νίκη θα απολαμβάνει πλέον μια απο τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα (πιθανότατα την 2η ).