slider

Naxios Το πρώτο blog των Κυκλάδων

Naxios

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΜΕ 0-2 ΤΟΥ ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΥ ΣΤΗ ΚΩ ΜΕ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΟ 18' ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΡΟΥΣΗ ΣΤΟ 83'

To φιλμ του αγώνα
Α.Ε Κως: Σανταμούρης,Εμμανουήλ,Ακριτίδης,Παικόπουλος,Ιωαννίδης,Πολίτης(46' Οικονόμου),Μαργαρίτης,Φυτάς,Χατζηαντωνίου(59' Τσάτσα),Σταματίου,Αγγελόπουλος.
Πανναξιακός: Θέμελης,Καζανάς,Κουτελιέρης,Τόσκας,Κουφόπουλος(54' Πολυκρήτης),Κολιούσης,Κατσάνης,Παπαδόπουλος,Καρούσης,Στάμος,Κωττάκης.
18' ΓΚΟΛ Εκτέλεση κόρνερ του Στάμου από τα αριστερά, ο Καρούσης μπήκε στη περιοχή έκανε τη σέντρα με τον Παικόπουλο να στέλνει κατά λάθος τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-1.
83' ΓΚΟΛ Ο Καρούσης πήρε τη μπάλα μετά από τις κόντρες και με όμορφο πλασέ έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Σανταμούρη για το 0-2.

2' Εκτέλεση φάουλ από τον Φυτά,ο Μαργαρίτης προσπαθεί να πάρει τη κεφαλιά με τους αμυντικούς του Πανναξιακού να διώχνουν.

4' Εκτέλεση φάουλ του Ακριτίδη,ο Χατζηαντωνίου προσπάθησε να πάρει την κεφαλιά με τον Καζανά να διώχνει.

7' Ο Κουφόπουλος κάνει τη σέντρα με τη μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Ιωαννίδη. Ο κ Τσαμούρης ωστόσο αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί.

12' Εκτέλεση κόρνερ του Στάμου από τα αριστερά,ο Κατσάνης παίρνει τη κεφαλιά με τη μπάλα να βρίσκει στα σώματα και να καταλήγει κόρνερ.

16' Πάσα του Κατσάνη στον Καρούση με τον Σανταμούρη να απεκρούει στη δεξία του γωνία σε κόρνερ.

24' Εκτέλεση κόρνερ του Φυτά,απομακρύνει ο Κουτελιέρης στο πρώτο δοκάρι.

25' Εκτέλεση κόρνερ του Χατζηαντωνίου από τα αριστερά,ο Αγγελόπουλος πήρε τη κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει μακριά άουτ από την αριστερή γωνία του Θέμελη.

28' Ο Χατζηαντωνίου κάνει τη σέντρα από αριστερά,ο Αγγελόπουλος πέρνει τη κεφαλιά με τη μπάλα οστώσο να καταλήγει στην αγκαλιά του Θέμελη.

30' Εκτέλεση φάουλ του Φυτά,ο Κουφόπουλος απομακρύνει.

31' Εκτέλεση φάουλ του Κουτελιέρη με τη μπάλα να καταλήγει στους παίχτες της Α.Ε Κω.

35' Μακρινό σουτ του Στάμου,με τη μπάλα να περνάει ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Σανταμούρη.

37' Εκτέλεση φάουλ του Ακριτίδη,απομακρύνει με κεφαλιά ο Καζανάς.

40' Εκτέλεση κόρνερ του Φυτά,απομακρύνει με γροθιές ο τερματοφύλακας του Πανναξιακού.

43' Σέντρα του Κωττάκη από τα δεξιά με τον Μαργαρίτη να διώχνει.

45' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα στον Χατζηαντωνίου.

46' Εκτέλεση φάουλ του Ακριτίδη από τα δεξιά,απομακρύνει ο Κουτελιέρης.

Ημίχρονο

49' Σουτ του Στάμου από τα όρια της περιοχής,μπλόκαρε σταθερά στην αριστερή του γωνία ο Σανταμούρης.

57' Δυνατό σουτ του Σταματίου,η μπάλα περνάει αρκετά έξω από το αριστερό δοκάρι του Θέμελη

63' Σουτ του Στάμου από τα δεξιά με τη μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σανταμούρη.

65' Σέντρα του Οικονόμου από τα δεξιά η μπάλα από τις κόντρες κατέληξε στον Τσάτσα ο οποίος έκανε το σουτ στη κίνηση με τον Θέμελη να απεκρούει στη δεξιά του γωνία.
66' Κίτρινη κάρτα στον Φυτά για σκληρό μαρκάρισμα στον Πολυκρήτη.

70' Εκτέλεση φάουλ του Αγγελόπουλου, η μπάλα πέρασε αρκετά έξω από την αριστερή γωνία του Θέμελη.
75' Κίτρινη κάρτα στον Κολιούση λόγω καθυστερήσεων.

81' Εκτέλεση φάουλ του Στάμου με τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σανταμούρη.