Naxios Το πρώτο blog των Κυκλάδων

Naxios

Χαλαρά νικητής στο τοπικό ντέρμπι με τον Αστέρα Τράγαιας -Πανναξιακος 0- 3

φωτο: Κατερίνα Ν. Κοττάκη
Χρειάστηκε  να περιμένει μέχρι το 40ο λεπτό, όταν ο Κούτρος μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που πήρε από τον Λεγάκη ο Ευρυπιώτης, για κάνει το   0-1. Αμέσως μετά  από το λάθος της άμυνας των   γηπεδούχων πάλι  ο Κούτρος με κοντινό πλασέ   έστειλε για 2η φορά τη μπάλα στα δίχτυα για να γίνει  έτσι το 0-2,   σε ένα ματς που διεξήχθη μεταξύ συγγενών και φίλων και δεν προσέφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Το  τελικό 0-3, έγινε με γκολ του Γαλάνη στην
επανάληψη

Αστέρας Τραγαίας (Κατσούλης): Πόγια, Καπίρης, Λεγάκης (Δρύλλης), Κατσούλης, Σφυρόερας, Παρραράς (Δεγαϊτας), Βαθρακοκοίλης, Μαρούλης, Δενδρινός ( Βασαλάκης Αντ.), Φακίνος, Τουλούπης

Πανναξιακός (Προμπονάς): Τσουκαλάς, Καρελέμογλου, Κουφόπουλος, Παπανικολάου, Χαμηλοθώρης (Σέμε), Ευριπιώτης (Λίκα), Κατσούδας (Επταήμερος), Βαλέττας, Κούτρος, Γαλάνης